Arnis & Balaraw Fighting Club Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

CO DĚLÁME

ABFC, Arnis & Balaraw Fighting Club, je soukromý klub, jehož hlavní aktivitou je výuka tradičních i moderních bojových umění, reálné sebeobrany a boje zblízka jak s převážně chladnými zbraněmi, tak i beze zbraně. Výuka jako taková se skládá z tzv. tradiční a moderní části.

Stacks Image 4266
Stacks Image 4269
Stacks Image 4272

Tradiční filipínská bojová umění


Tato část výuky vychází ze tří systémů: Cabales Serrada Escrima, Lakas Katorse a Dagooc Arnis System. Tyto 3 styly spojuje jak jejich původ, tak obsah výuky. Všechny učí jak zacházet s nožem, tyčí, dvěma tyčemi atp. Přesto mezi nimi existují rozdíly, menší či větší, které se však v této kombinaci skvěle doplňují. Od technicky náročných drilů po co nejjednodušší a nejefektivnější způsob použití zbraně.

VÍC INFORMACÍ O TRADIČNÍ ČÁSTI VÝUKY
Stacks Image 507
Stacks Image 505
Stacks Image 509

Moderní/reálná sebeobrana a boj zblízka


Tak jak jí učíme, je rovněž kombinací metodiky několika zdrojů (SKATACH, Adaptive Combat Training, Reality Based Personal Protection Jima Wagnera), jejichž společným prvkem je realistické pojetí přístupu k výuce, samotnému nácviku, simulaci reálných situací atp. Tato moderní - "reálná" součást výuky má jediný cíl, a to naučit vás jak co nejúčinněji bránit sebe a své blízké.

VÍC INFORMACÍ O MODERNÍ ČÁSTI VÝUKY

Klub ABFC pořádá nad rámec pravidelných tréninků středeční kurz:

SEBEOBRANA PRO ŽENY

je série kurzů specificky připravených pro ženy od 16 let. Primárním cílem je předání dovedností a znalostí funkčních nejen v konfliktních situacích reálného života. Je kladen důraz na realistické pojetí samotného způsobu výuky, tzn. jak teorie, tak praktické dovednosti se okamžitě ověřují např. v modelových situacích, které co nejvíce simulují skutečnost. Základními bloky každého kurzu jsou prevence, psychologicko-verbální obrana a fyzické řešení konfliktu.

VÍC INFORMACÍ O KURZU SEBEOBRANY PRO ŽENY

Stacks Image 4167

NAŠE HISTORIE

Arnis & Balaraw Fighting Club existuje od konce 20. století. Zde je několik zásadních okamžiků naší historie, které měly vliv na to, co a jak učíme dnes. Zároveň pomohou porozumět tomu, jak spolu souvisí např. tradiční filipínská bojová umění, moderní reálná sebeobrana a zacházení s moderními zbraněmi.

2001


Dan Zorvan oficiálně přivezl Combat Serrada Escrimu do Čech, kam spolu se SiFu Guro Klausem Filbrandtem pravidelně dojížděli za semináři a soukromou výukou, jejíž náplní byl program Cabales Serrada Escrimy v Čechách vyučovanou pod stejným názvem jaký nesla první česká škola tradičního filipínského bojového umění - Combat Serrada Escrima - www.serrada.cz.
Víc informací zde
Stacks Image 1643
Mario Tachecí, Martin Hradecký, Klaus Filbrandt, Dan Zorvan

2002


Dan Zorvan pravidelně každý měsíc dojížděl do ČR kde soukromě vyučoval Martina a Mária a seznamoval je s kompletním systémem Serrada Escrima (Larga mano, Espada y daga, Dequerdas). Oba intenzivně také připravoval na instruktorskou zkoušku.
Stacks Image 5434
Dan Zorvan, Martin Hradecký, Mario Tachecí

2003


V roce 2003 byla založena první česká škola tradičního filipínského bojového umění, Combat Serrada Escrima. Školu vedl Guro Dan Zorvan a instruktoři Martin Hradecký a Mario Tachecí. Náplní výuky bylo zacházení s dlouhou tyčí, krátkou tyčí a nožem.
Víc informací zde
Stacks Image 1658
Pravidelné tréninky Combat Serrada Escrima ČR

2004


Naplno se rozjíždí oddíl Combat Serrada Escrima. Tréninky probíhají jednou týdně a to na adrese – Ústavní 400, Praha 8.
Stacks Image 5389
Pravidelné tréninky Combat Serrada Escrima ČR

2005


LAKAS KATORSE v Čechách. V roce 2005 jsme se seznámili a začali soukromě trénovat s Darrellem Casiňem, který z filipín přivezl rodinný styl svého strýce (Ricardo C. Casiňo) Lakas Katorse. Kromě technik tohoto originálního stylu jsme společně trénovali tzv. Adaptive Combat Training.
Stacks Image 1669
Mario Tachecí, Darrel Casiňo, Martin Hradecký

2006


Motivem k úpravám výuky r. 2006 byl odjezd Guro Dana Zorvana do Austrálie. Snaha o maximální možné zpraktičnění výuky při zachování námi nezdeformovaného stylu tradičních technik vedlo k úpravě výuky na části "tradiční" a "praktické".
Stacks Image 1680
Tréninky kombinující tradiční a moderní boj se zbraněmi i bez

2007


Na začátku roku 2007 jsme (Martin Hradecký a Mario Tachecí) odjeli na měsíční pobyt na Filipínách, kde jsme s Ricardem C. Casiňem trénovali rodiný styl Lakas Katorse, jenž sám vyvinul.
Stacks Image 1691
Ricardo "Rene" Casiňo, Martin Hradecký

2007


Od září 2007 přestává fungovat česká škola tradičního filipínského bojového umění Combat Serrada Escrima a je zahájen provoz soukromého klubu ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB - SERRADA.cz. Tréninky v klubu jsou rozšířeny o výuku A.C.T. (Adaptive Combat Training) a některých částí Lakas Katorse - Ricardo Casiňo udělil Martinovi a Mariovi oficiální povolení vyučovat Lakas Katorse v ČR
Stacks Image 1702
Reálná sebeobrana - trénink Arnis & Balaraw Fighting Clubu

2008


V roce 2008 proběhl intenzivní seminář - seznámí se základy Silat Suffian Bela Diri pod vedením Maula Mornieho (Brunej-Borneo). M. Hradecký navštěvuje Indonésii a Malajsii, kde mimo jiné poznává i tradiční indonéský styl Tapak Suci. Dále rozšiřuje svou
sbírku originálních chladných zbraní a užívá si pobyt v džungli na ostrově Borneo.
Stacks Image 1713
Maul Mornie a Martin Hradecký

2009


Absolvování specializovaných kurzů: D.A.R.T.(Defence And Restraint Tactics) systém boje zblízka, Force on Force(boj a obrana proti chladným a palným zbraním), Executive Protection Course a International Bodyguard Association(kurzy zaměřené na osobní ochranu). V rámci nácviku modelových situací využívání nejen ochranného obleku Redman, ale i Highgear.
Stacks Image 1724
Martin Hradecký, Gabe Suarez

2010


M. Hradecký navštěvuje Thajsko (krabi-krabong,muay thay); Součástí tréninků v klubu ABFC jsou i teoretické přednášky, nyní i více specificky zaměřené například na právní minimum, historii klubu, filipínská bojová umění, boj s nožem, bojovou psychologii… Martin se osobně setkává se zakladatelem systému Latosa Escrima panem René Latosou a absolvuje jeho první oficiální seminář v ČR.
Stacks Image 1735
Martin Hradecký - Thajsko

2011


Absolvovaná výuka osobně u  Jima Wagnera - Reality Based Personal Protection a Avi Nardii - Kapap Combatives. Instruktoři Arnis a Balaraw fighting klubu se opětovně proškolují v poskytování první pomoci – kurzy Červeného kříže a Czech association of Combat medics. Martin i Mario absolvovali i základní seminář reálné sebeobrany Personal Defense Readiness (PDR) & S.P.E.A.R. systému pod vedením oficiálně certifikovaného instruktora americké společnosti Blauer Tactical Systems. Martin se stává oficiálně certifikovaný Tactical Knife Instructor a spolu s Mariem se také stávají instruktory programu Family Survival (Jim Wagner).
Stacks Image 1746
Martin Hradecký a Jim Wagner

2012


V tomto roce se Martin poprvé osobně setkal se zakladatelem systému Urban Combatives instruktorem Lee Morrissonem - absolvoval jeho seminář zaměřený na boj s nožem a obranu proti noži. Dále se vzdělával i v umění historického bojového šermu (výuka od roku 1999) a absolvoval soukromou výuku pro instruktory vedenou velmistrem René Latosou (Latosa Escrima).
Stacks Image 1757
Martin Hradecký a Lee Morrisson

2013


Martin a Mario vyrazili znovu trénovat na Filipíny a poznali rodinu Rodela Dagooca (zakladatel Dagooc Arnis System a mistr Classical Arnis). Znovu se viděli s Jimem Wagnerem na specializovaných kurzech Reality Based Personal Protection v Německu. Zacvičili si i na seminářích Urban Combatives s Lee Morrisonem (jak v ČR, tak ve Velké Británii) a kromě soukromé výuky a tréninků sebeobrany či historického a bojového šermu ještě absolvovali rekvalifikační kurz akreditovaný MŠMT člen/instruktor první pomoci. 
Stacks Image 1768
Rodel Dagooc, Getchin Dagooc, Martin Hradecký


2013

Všem lidem to nejlepší v novém roce!

Procházeli jsme ten uplynulý, abychom se ujistili, že máme být na co pyšní a zjistili jsme, že je toho docela hodně. Vlastně je JICH docela hodně. Lidí. Poznali jsme nové lidi, z nichž se stali dobří přátelé, opět se setkali se starými známými a trošku šidili ty nejbližší, které tu necháváme, když jsme pryč.
Vyrazili jsme trénovat na Filipíny a poznali rodinu Rodela Dagooca (zakladatel Dagooc Arnis System a mistr Classical Arnis) a jsme rádi, že se dnes můžeme vzájemně považovat za opravdové přátele. Velké díky patří vám všem, kdo jste se přidali k naší letní sbírce na operaci Rodelovy kyčle - dopadla dobře. Znovu jsme se viděli s Jimem Wagnerem na specializovaných kurzech Reality Based Personal Protection v Německu. Zacvičili jsme si na seminářích Urban Combatives s Lee Morrisonem (jak v ČR, tak ve Velké Británii) a kromě soukromé výuky a tréninků sebeobrany či historického a bojového šermu jsme absolvovali rekvalifikační kurz akreditovaný MŠMT člen/instruktor první pomoci.
Není toho málo, ale jen díky vám všem, kteří s námi trénujete, navštěvujete naše kurzy a semináře, jezdíte na letní soustředění a jste toho všeho součástí, to má opravdu smysl. Letní seminář Dovednosti bojovníka se konal na novém místě (Penzion Čistá), pravidelná výuka ABFC se tak rozšířila o čtvrteční tréninky už v novém vlastním prostoru na Ortenově náměstí, kde kromě tématických večerů-seminářů probíhá každodenně i soukromá výuka. Je vás, lidí, díky nimž to celé funguje a dává smysl, a kterým patří naše díky, celkem dost… Takže našim přátelům díky. Našim rodinám díky. No a za naši celou ABFC rodinu díky "dědkovi" Mirkovi - koneckonců je nejstarší, tak si zaslouží to vzít za všechny

A letos?!
Nové kurzy. Nové semináře. Nové činnosti klubu. Noví lidé. Tak buďte u toho.

Sledujte FACEBOOK... Veškeré zásadní informace tam vždy najdete nejdřív.
Rovněž se můžete zaregistrovat k odběru novinek.2014

Uplynulý rok byl pro nás opět doslova nabitý různými akcemi - pravidelné tréninky, semináře, specialozované kurzy atp. Mimo úterní a čtvrteční tréninky klubu ABFC se ustálil i středeční oddíl ženské sebeobrany a rovněž proběhlo i několikadenní letní soustředění Dovednosti Bojovníka. Velmi oblíbeným doplňkem se staly tzv. tématické večery, vźdy specificky zaměřené na určitou oblast. Máme obrovskou radost, jakým způsobem se nám “rozjel” klub v novém prostoru na Ortenově náměstí. Naplno jsme začali využívat mimo hlavního sálu i malé místnosti, a to při nácviku mikroscénářů či modelových situací, což se týká nejen klubových tréninků, veřejných seminářů, ale i soukromých lekcí, které v prostoru již naplno probíhají.

Celý článek ZDE | Fotogalerie na FB

Sledujte FACEBOOK... Veškeré zásadní informace tam vždy najdete nejdřív.
Rovněž se můžete zaregistrovat k odběru novinek.