Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

GABE SUAREZ


Gabriel Suarez je celosvětově velmi uznávaný instruktor, který se specializuje na střeleckou a taktickou přípravu. Byl jedním z prvních, který využíval při výuce techniky vycházející z reality (Reality Based) a také systém Force on Force. Gabe působil patnáct let v policejních složkách USA. Při své službě vystřídal řadu různých druhů činností a to od hlídkové služby v uniformě na ulici, přes člena zásahové jednotky SWAT až po agenta pracujícího v utajení v protigangovém a protidrogovém útvaru. Za roky své služby byl účastníkem několika přestřelek a jeho osobní zkušenosti, které se později promítli do jeho výcviků jsou z evropského hlediska doslova nepředstavitelné. Jako střelecký instruktor působil zpočátku své kariéry ve výcvikovém středisku Old Gunsite, kde se dále rozvíjel pod vedením legendárního Jeffa Coopera. Časem se osamostatnil a v roce 2000 založil společnost Suarez International, která sídlí v Prescottu v Arizoně a v současné době působí nejen v USA, ale například i v Itálii, Kostarice, Španělsku, atp. Gabe se také mnoho let věnoval bojovým uměním. V roce 1970 začal studovat Kyukushin karate, kterému se posléze věnoval 13 let a dosáhl třetího danu. Časem cvičil také Muay thai, Silat, Hapkido, Ju jitsu a západní boj s nožem. Věnoval se i filipínskému kali, západnímu boxu, tantojutsu a Kraw maga. Gabe je ve výborné fyzické kondici a vše co vyučuje a vysvětluje, také vždy v plném nasazení předvede.

Kurz Zero to Five Feet Pistol - Force on Force
se týkal použití krátké střelné zbraně na velmi krátkou či kontaktní vzdálenost a kombinoval v sobě střelecké techniky s prvky sebeobrany. Specifikem tohoto výcviku bylo to, že se většinou vše trénovalo systémem tzv. force on force (síla proti síle), tedy způsobem kdy proti sobě stojí přímo lidé a mohou zkoušet funkčnost jednotlivých technik v podmínkách maximálně se blížícím realitě. Efektivní, levné a v USA velmi rozšířené je pro tento účel použití jako výcvikových pomůcek airsoftových zbraní. V Evropě tento styl není tak masově rozšířený, i když samozřejmě není neznámý.


Airsoftové zbraně při dobré metodice jejich použití (ne jako hračka, ale jako výcvikový prostředek) dává výbornou možnost otestovat jednotlivé techniky proti „živé síle“, ne jen proti papírovému terči. Například lze jedinečným způsobem trénovat reálné reakce na útoky z různé vzdálenosti a vyzkoušet, kde leží hranice od které lze s úspěchem vůbec tasit zbraň resp. do které je nutné se bránit v první fázi jiným způsobem. Výcvik vedl americký instruktor Gabriel Suarez. Gabe je celosvětově velmi uznávaný instruktor, který se specializuje na střeleckou a taktickou přípravu. Byl jedním z prvních, který využíval při výuce techniky vycházející z reality (Reality Based) a také systém Force on Force. Gabe působil patnáct let v policejních složkách USA. Při své službě vystřídal řadu různých druhů činností a to od hlídkové služby v uniformě na ulici, přes člena zásahové jednotky SWAT až po agenta pracujícího v utajení v protigangovém a protidrogovém útvaru. Za roky své služby byl účastníkem několika přestřelek a jeho osobní zkušenosti, které se později promítli do jeho výcviků jsou z evropského hlediska doslova nepředstavitelné. Jako střelecký instruktor působil zpočátku své kariéry ve výcvikovém středisku Old Gunsite, kde se dále rozvíjel pod vedením legendárního Jeffa Coopera. Časem se osamostatnil a v roce 2000 založil společnost Suarez International, která sídlí v Prescottu v Arizoně a v současné době působí nejen v USA, ale například i v Itálii, Kostarice, Španělsku, atp.


Gabe se také mnoho let věnoval bojovým uměním. V roce 1970 začal studovat Kyukushin karate, kterému se posléze věnoval 13 let a dosáhl třetího danu. Časem cvičil také Muay thai, Silat, Hapkido, Ju jitsu a západní boj s nožem. Věnoval se i filipínskému kali, západnímu boxu, tantojutsu a Kraw maga. Gabe je na svých 49 let ve výborné fyzické kondici a vše co vyučuje a vysvětluje, také vždy v plném nasazení předvede.Gabe se ve výcviku zaměřil i na to, jak funguje tzv. „druhá strana“ - tedy chování a taktika útočníků. Vysvětlil také jak a čím nejčastěji tito protivníci útočí. Velká část tohoto kurzu byla věnována i sebeobranným technikám „ruce proti zbrani“ tedy obrany proti namířené zbrani nebo proti útočníkovi tasícímu zbraň z pouzdra. Velmi jednoduché a funkční techniky jsme si vyzkoušely v maximální rychlosti a při plném nasazení. Trénovala se také obrana proti útočníkovi s nožem. Při této příležitosti Gabe ukázal a vysvětlil i nejčastější druhy útoků s nožem. Obránce někdy fungoval se svou střelnou zbraní v rukách jindy s prázdnýma rukama, ale se svou zbraní na opasku. Toto bylo intenzivně trénováno také v nestandardních pozicích, například při boji na zemi nebo proti více útočníkům. Střelbou ostrými náboji s reálnými zbraněmi jsme vyzkoušeli některé méně obvyklé techniky střelby na kontaktní nebo velmi krátkou vzdálenost a také vynucené polohy např. po pádu na zem, atp. Zajímavé motto Gabriela Suareze zní: „Ten, kdo dnes uteče, může bojovat i zítra!“.